Toshiba Klima

Japonya asıllı Toshiba markası dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biridir. Kullanıma sunduğu servis ve ürünlerden bazıları elektrik, bilişim, bilgisayar, ev aletleri ve elektronik sistemler olup diğer hizmet verdiği alanlar birçok gruptan oluşur. Ülkemizde iklimlendirme çözümlerine yönelik faaliyetleri ile de bilinen Toshiba; split, multi-split ve ticari tiplerinde klimaları kullanıcıların hizmetine sunar. Markanın split duvar tipi ve konsol tipi ürünleri, genelde kişisel ve ofis ihtiyaçlarını karşılarken, diğer multi-split ve VRF tipleri ticari ve endüstriyel kullanıcılara hitap etmektedir.

İşte Serinleten Japon Teknolojisi: Toshiba Klima

İşte Serinleten Japon Teknolojisi: Toshiba Klima

Klima çeşitleri arasında müşteri memnuniyeti ve kalite unsurlarına dikkat eden en önemli markalar arasında bulunan Toshiba; genel olarak split, multi split, hafif ticari ve büyük ölçekli iklimlendirmeye yönelik VRF klima seçeneklerine sahiptir. Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan Toshiba, klima markaları arasında, tüm serilerinde inverter teknolojisini uygulayan firmalardan biridir. Toshiba klima özellikleri arasında model ve mesafeye bağlı olarak 20 dB seviyelerine kadar sessiz çalışma imkanı da bulunur. Farklı bütçelere uygun klima fiyatları ile geniş bir yelpazede sunduğu çözümler sayesinde Toshiba, klima tavsiyesi isteyen ev tipi, ticari ya da endüstriyel kullanıcılar için örnek olarak gösterilen markalardan biridir. Aynı zamanda marka, çevreye verdiği önem ile de bilinir. Sunduğu klima çeşitleri içerisinde kullanılan, ozon tabakasına zarar vermeyen soğutucu gazlar ve yüksek verimlilik için geliştirilen inverter teknolojisi bunun bir kanıtıdır. İster ev tipi ister ticari kullanım için olsun, günümüzün modern gerekliliklerinden bir tanesi olan az enerji sarfiyatı da elektrik kullanımı nedeni ile klima tercihinde birçok müşteri tarafından ön koşul olarak talep edilir. Bu ihtiyacı karşılamak için geniş ürün yelpazesinden bir örnek olarak verilebilecek ticari sınıf SDI tipi Toshiba klima çeşitleri, birçok durumda çevre şartlarının daha altında seçilen verimlilik test kriterlerinin ötesinde, gün içinde uygulanabilecek kısmi yüklenmelerde de enerji verimliliği sağlar.

Her İhtiyaca Uygun Toshiba Klima Çeşitleri

Her İhtiyaca Uygun Toshiba Klima Çeşitleri

Marka, diğer serilerinde olduğu gibi duvar tipi split klima serisinde de öne çıkardığı verimlilik ve sessizlik gibi konularda hatırı sayılır bir yere sahiptir. Kullanıcıları tarafından yapılan Toshiba klima yorumları içerisinde, ilave olarak kendini temizleme ve yüksek hava kalitesi gibi özelliklerden de bahsedildiği görülebilir. Klima tercihi sırasında dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı olan kendini temizleme özelliği, klima içinde oluşabilecek küf ve mantar gibi istenmeyen durumları engeller. İstenmeyen organizmaları önlemek için klima içerisindeki nemi azaltmak aynı zamanda bataryanın da kurutulmasını sağlayarak verimli çalışma koşullarından bir tanesini yerine getirir. Toshiba markası ek olarak -10 dereceye varan dış ortam sıcaklıklarında soğutma ve -15 dereceye varan ortam sıcaklıklarında ısıtma yapabilme yeteneğine sahip klima tipleri ile zor hava koşullarında da kullanıcılarının yanındadır. Toshiba konsol tipi inverter klima serisinde bulunan çift yönlü hava akışı sayesinde, ısıtma modunda zeminin yerden ısıtılması gibi farklı bir deneyim sunar. Marka, ilave olarak diğer serilerinde de bulunan, klima hava kanalında kullandığı IAQ filtresi sayesinde, ortamda bulunabilecek kirletici, bakteri, mikrop ve virüsleri eleyerek hava kalitesini artırır. Multi split klima serisinde ise verimlilik konseptinin esneklik ihtiyacı ile birleştirilmesinin sonucu olarak, 5 odaya kadar farklı iklimlendirme seçeneği sunulur. Toshiba, diğer serilerinde de bulunan yüksek kaliteli elektronik kontrol elemanları, akıllı güç yönetim sistemleri, DC Rotary kompresörler ile kullanıcı konforunu üst seviyede tutmayı hedefler. Klima kompresörleri hem mekanik hem de elektriksel yönden cihazın çalışmasını etkileyen bölümlerden bir tanesidir. Toshiba'nın sürekli geliştirmek için çaba sarf ettiği parçalardan bir tanesi olan kompresör bölümü, firmanın sunduğu bir teknoloji olarak DC Twin Rotary kompresör olarak anılır. Bu konsept dahilinde klima performansı ve güvenilirliği artarken mekanik titreşimler en az seviyeye indirilir. Bu sayede bağlantılı olan diğer parçalar üzerinde oluşabilecek en ufak olumsuz etkiler giderilir. Ayrıca DC Twin Rotary kompresörler, düşük kapasite kullanımı sırasında klima motorunun herhangi bir karasız çalışma şekline girmeden rahatça devir sayısını düşürmesine ve daha hassas sıcaklık kontrolüne imkan sağlar. İşletmelerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan ticari klima serisinde ise kanallı, tavan tipi, duvar tipi ve 4 yönlü kaset gibi çeşitler bulunur. Bu seride ürünler SDI (Super Digital Inverter) ve DI (Digital Inverter) olmak üzere iki teknoloji seviyesinde sunulur. Genel olarak, kullanım esnekliği de göz önünde bulundurularak üretilen klimalar, Toshiba klima kumanda tasarım geleneği ile söz konusu modelin kullanım yapısına uygun farklı kumanda kombinasyonları ile de çalışabilir.

Hem Kombi Hem Klima Toshiba Estia

Hem Kombi Hem Klima Toshiba Estia

Gelecekte yaygın olarak kullanılacağı düşünülen teknolojilerden bir tanesi de ısı pompası konseptidir. Toshiba'nın Estia klima modeli, kullanıma sunduğu tasarım ile evlerde tasarruf ve konfor sağlanmasını hedefler. Klasik elektrik ile çalışan klimalara oranla daha verimli çalışan ısı pompaları, havadan suya ısı aktarımı yapabilir. Bu sayede kışın ısıtma fonksiyonu sağlanırken yazın ise soğutma işlevi gerçekleştirilir. İlave olarak sıcak su temini de sağlanır. Dış ortamın -20 derece olduğu durumlarda ısıtma yapabildiği gibi, ortamın 43 dereceye kadar ulaşması durumunda bile soğutma yapabilir. Estia modelinin bir diğer özelliği ise evin iki farklı ısı bölgesine ayrılabilmesidir. Sistem içerisinde ısı alış verişi için döndürülen su üzerinde, 55 santigrat dereceye kadar ulaşabilen sıcaklık farkları oluşturulur. Oluşturulan bu fark ile ev ortamı, istenilen düzeyde farklı sıcaklık seviyelerine kavuşur. Komple sistem olarak sunulan ve pratik bir kuruluma sahip ısı pompası, 4,88 COP seviyelerine kadar ulaşan verimlilik oranına sahiptir. Verimliliği sayesinde ekonomik olduğu gibi, karbondioksit salınımının azaltılmasında da yardımcıdır. Toshiba, Estia modelinde olduğu gibi ürettiği tüm klimalarda, yaratıcı ve pratik klima özellikleri ile her tercihe ve ihtiyaca yönelik, uygun fiyatlı iklimlendirme çözümleri sunar.whatsapp İletişim